
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 1.5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 120 V |
| Polarity | NPN |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 150 MHz |
Stock: 6865
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.38301 | $3.83010 |
| 25 | $0.33208 | $8.30200 |
| 50 | $0.28792 | $14.39600 |
| 100 | $0.24964 | $24.96400 |
| 300 | $0.21914 | $65.74200 |
| 500 | $0.19236 | $96.18000 |
| 1000 | $0.17355 | $173.55000 |
| 3000 | $0.15018 | $450.54000 |
| 5000 | $0.12995 | $649.75000 |
| 10000 | $0.12653 | $1265.30000 |
